Myślisz o budowie domu? Już na etapie projektowania ważne jest, by być na bieżąco z nowinkami budowlanymi oraz by posiadać wiedzę o niezawodnych materiałach, które uczynią Twój dom solidnym i niezawodnym.
O to 5 sposobów na bezpieczny, komfortowy i niezawodny dom, z którymi już teraz warto się zapoznać.

Po pierwsze – beton samozagęszczalny
Zdecydowanie fundamenty to podstawa. A jeśli chodzi o solidne i niezawodne fundamenty, to warto zapoznać się z betonem samozagęszczalnym, który stanowi konkurencję dla tradycyjnego betonu, ze względu na właściwości wodoszczelne i mrozoodporne. Dla wielu fachowców to zdecydowanie numer jeden.

Po drugie – lepik na zimno
Lepik na zimno stosowany jest do między innymi: przyklejania pap asfaltowych do podłoży czy klejenia pap między sobą. Świetnie sprawdzi się przy fundamentach, dachu i innych miejscach na zewnątrz budowli.

Numer trzy – należy do styroduru
Styrodur co raz częściej zastępuje stypropian w izolacji. Dlaczego? Zatrzymuje ciepło solidnej i występuje w różnorodnych wersjach kolorystycznych.

Po czwarte – fuga epoksydowa
Fuga epoksydowa od sklepu Budujemy.eu nie kruszy się, nie odpada oraz nie brudzi się. Mimo, iż jej ułożenie jest znacznie trudniejsze w porównaniu z fugą cementową, to co raz częściej fachowcy jednak wybierają ją ze względu na jej trwałość.

Po piąte – wełna mineralna
Ciepły i odporny dom to priorytet każdego inwestora. Wełna mineralna jest odporna na wszelkiego rodzaju działania atmosferyczne a jej koszt szybko zwraca się w oszczędnościach jakie można mieć z ogrzewania.

Przeraża Cię ilość i różnorodność materiałów występujących na rynku? Niepotrzebnie! Warto jednak pamiętać, by stawiać na jakość asortymentu, a nie zawsze kierować się ceną.