Inwestując w mieszkanie na rynku pierwotnym

buyantibiotics24.net

, zostajemy postawieni przed wyborem: wynająć ekipę czy zrobić samemu? Jeśli masz choć odrobinę doświadczenia w pracach remontowych i czujesz się na siłach, warto spróbować zrobić wszystko samodzielnie.

Malowanie ścian to jeden z łatwiejszych elementów, choć wymaga dokładności. Ważne jest, aby zakupić dobre pędzle nie zostawiające włosków oraz porządny wałek. Niekiedy farba nie pokryje równomiernie za pierwszym razem, dlatego najlepiej wyznaczyć na to conajmniej dwa dni. Warto na ścianę tuż pod sufitem nakleić taśmę malarską na ok 3-5cm. Dzięki temu unikniesz zabrudzenia sufitu, a dodatkowo zyskasz efekt równego i estetycznego wykończenia.

Podłogi to już nieco większe wyzwanie. Płytki podłogowe są zdecydowanie trudniejsze w położeniu niż panele, dlatego warto pozostawić je profesjonalistom. Jeśli jednak sam chcesz je położyć, dobrze jest pomóc sobie dobrej jakości sprzętem i klejem do płytek. Musisz zwrócić szczególną uwagę na to, by kłaść je w równym poziomie, dlatego niezbędna będzie w tym wypadku poziomica. Ponadto, jeśli chcesz uniknąć mozolnego i dość „brudnego” etapu fugowania, warto zainwestować w pistolet do fugowania. Pozwoli on na precyzyjną aplikację fugi.

Zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem są panele podłogowe. Najtrudniejszym etapem będzie ich odpowiednie docięcie. Należy uzbroić się w cierpliwość i dokładnie wszystko wymierzyć, a z pewnością podołasz zadaniu.