Oryginalne płyty knauf aquapanel outdoor są w chwili obecnej bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych materiałów budowlanych, które wykorzystywane są do budowy ścian zewnętrznych albo elewacji. Materiał ten doskonale nadaje się między innymi do boniowania elewacji albo okładzinowania balustrad balkonów.

Jakie największe zalety?

Płyty knauf aquapanel outdoor charakteryzują się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne oraz prostym i szybkim montażem. Nie można zapominać również o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej i sporej możliwości kształcenia różnorodnych powierzchni. Do zalet należy zaliczyć także to, że płyty bez żadnego większego problemu można pokryć praktycznie dowolną okładziną. Dla wielu osób sporym plusem będzie szeroka dostępność i konkurencyjna cena zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania.

 

Jakie zastosowanie mają płyty knauf aquapanel ?

 

Jak wspomniano powyżej płyty knauf aquapanel outdoor doskonale nadają się na zewnątrz. Ich potencjał można wykorzystać w systemach elewacyjnych albo jako niezawodny podkład pod tynk strukturalny. Materiał ten wykorzystywany jest na szeroką skalę do obudowy kominów

, podbitki dachów i do robienia obudowy cokołów budynków. Płyty knauf aquapanel oferują taki sam stopień izolacyjności cieplnej i akustycznej jak cegła i bloczki, dlatego też cieszy się tak szerokim zainteresowaniem i tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa.