Taśma malarska znalazła ogromne zastosowanie podczas wykonywania różnorodnych prac remontowych w mieszkaniu. Przed przystąpieniem do malowania ścian warto zadbać o właściwe zabezpieczenie podłóg oraz  ścian. Dzięki temu unikniemy późniejszego zmywania uporczywych zacieków z farby.

Przed rozpoczęciem prac związanych z malowaniem pomieszczenia warto wykonać kilka czynności, które ułatwią oraz przyspieszą nasze działania. W tym celu z pewnością posłuży nam taśma malarska. Oto trzy najlepsze  sposoby na użycie taśmy malarskiej.

Po pierwsze dzięki użyciu taśmy malarskiej można z łatwością przymocować folię malarską do podłogi w taki sposób

, aby nie poruszała się ona podczas pracy. Ponadto można nią szczelnie okleić listwy przypodłogowe. Po zakończeniu prac związanych z malowaniem ściany wystarczy tylko ściągnąć taśmę i folię, a podłoga będzie zupełnie czysta.

 

Po drugie przy pomocy taśmy malarskiej można oddzielić sufit od ścian, w taki sposób, aby stworzyć pomiędzy nimi równiutką granicę. Taśma w doskonały sposób pomaga pozostawić na ścianie paski, które można pomalować innym, najczęściej jaśniejszym kolorem. Takie pomalowanie ścian  pozwoli nam optycznie powiększyć pomieszczenie.

 

Po trzecie oddzielając ścianę od sufitu taśmą malarską trzeba pamiętać o jej odpowiednim ściągnięciu ze ściany. Nieodpowiednie działanie może doprowadzić do tego, że odklejając taśmę malarską, zerwiemy wraz z nią świeżo nałożoną warstwę farby. Może się tak stać wówczas, gdy taśmę oderwiemy od razu po pomalowaniu ściany. Z zerwaniem taśmy warto zaczekać do momentu, aż  nałożona warstwa nieco przeschnie. Wówczas to z pewnością zdejmiemy ją bez większych problemów nie uszkadzając nowo pomalowanej powierzchni.

 

Na rynku mamy ogromny wybór tego produktu. Taśma malarska cena (https://budujmy.eu/product-pol-2407-Blue-Dolphin-Tasma-malarska-do-krzywizn-36-mm-x-30-yd.html) jest uzależniona od jakości tego produktu.